Trzebiatów

Trzebiatów ma bardzo pasjonującą historię. Dzieje miasta opowiada szereg zabytków, które koniecznie trzeba zwiedzić będąc w Trzebiatowie. Początki Starego Miasta jako części Trzebiatowa sięgają już IX wieku, natomiast prawami miejskimi szczyci się już od 1277 roku. Górujący nad miastem Kościół ma ponad 700 lat, a Ratusz Miejski ponad 300 lat.

Najczęściej odwiedzanymi atrakcjami Trzebiatowa są zabytki: Baszta Prochowa, Pałac w Trzebiatowie, Kaplica św. Gertrudy, Kaplica św. Jana i Sgraffito – czyli obraz słonia z 1639 roku oraz most nad Regą, z uwagi na bogate elementy rzeźbiarskie, które symbolizują związek z wodą.

Co roku odbywa się tutaj impreza, która jest hołdem na legendarnego strażnika, który, według opowiadań, upuścił z wieży misę gorącej kaszy. Kasza udaremniła szturm na Trzebiatów, ponieważ spadła na głowę jednego z gryficzan. Nazwa imprezy to „Trzebiatowskie Święto Kaszy”.


View Larger Map

Jeśli myślisz, do jakiego miejsca udać się na spokojne i nie przerywane niespodziankami wczasy, to wczasy w MIEJSCE na pewno okażą się dla Ciebie jedną z najbardziej pasujących propozycją na udane wakacje. Możesz zapewnić sobie niezapomniany odpoczynek w MIEJSCE wraz z bliskimi, nawet jeśli planujesz odbudować koncycję po dłużącym się okresie pracy i nie masz sprawności olimpijczyka. Wakacje w MIEJSCE będzie niezapomnianą atrakcją bez wzdlędu na zasobność Twojego portfela. Czasami rozglądając się za odpowiednią ofertą morzemy nieumyślnie ominąć fantastyczne rejony, które znajdują się nieopodal naszego miejsca zamieszkania. Udany odpoczynek nie musi zawsze oznaczać wycieczki do miejsc o burzliwej i tajemniczej historii, przepełnionej skarbami natury i urzekających dziewiczą przyrodą lub miejsc powszechnie uważanych za święte. Niezapomnianą przygodę można przeżyć rownież w MIEJSCE pełnym wielu walorów. Może o tym zaświadczyć wielu gości, którzy każdych wakacji przyjeżdżają do MIEJSCE. Bez względu na długość urlopu, wakacje w MIEJSCE warto odpowiednio zaplanować, by móc spożytkować efektywnie każdą chwilę. Korzystny mikroklimat spowoduje, że aura na pewno nie popsuje Waszych humorów. Wystarczy zabrać obowiązkowo dobre samopoczucie, aparat fotograficzny, zaprosić znajomych lub rodzinę i już można cieszyć się wypoczynkiem. Miejscowości letniskowe jak MIEJSCE od lat są atrakcją dla wczasowiczów i rozkochują w sobie odwiedzających, przez co waraca się tu, gdy tylko pojawia się ku temu okazja. Tym bardziej, że MIEJSCE posiada różnorodne zaplecze turystyczno-noclegowe.

Dodaj komentarz

Name: (Required)

E-mail: (Required)

Website:

Comment: