ZOO we Wrocławiu

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu otwarty został ponad 140 lat temu. Co ciekawe, w 1920 roku ZOO zostało zlikwidowane i jego obecny teren był parkiem spacerowym przez 7 lat. Odbudowane po II wojnie światowej, w latach siedemdziesiątych XX wieku było jednym największych ogrodów zoologicznych na świecie. ZOO było także bardzo rozpoznawalne w Polsce – to właśnie tutaj kręcono „Z kamerą wśród zwierząt”.

Zoo we Wrocławiu

Bez wyjątków ZOO we Wrocławiu otwarte jest w każdy dzień roku. Nawet w Boże Narodzenie i wszystkie inne święta można oglądać wiele kolekcji zwierząt – 142 gatunki ssaków, 160 gatunków ptaków, 128 gatunków gadów, 27 gatunków płazów i 108 gatunków ryb. Kolekcja ryb jest najliczniejsza – ma ponad 2500 zwierząt.

Krokodyl

ZOO we Wrocławiu planuje rozwój o nowy pawilon, w którym będzie można podziwiać zwierzęta Madagaskaru.

małpy

ZOO prowadzi zajęcia dydaktyczne i uruchamia coraz to nowe programy edukacyjne. Jest skarbnicą wiedzy, którą lubi się dzielić poprzez wiele kampanii i imprez.

LEW

O projekcie Afrykarium we Wrocławiu można dowiedzieć się z prezentacji

Na YouTube można obejrzeć także dokonania nowego dyrektora

ZOO we Wrocławiu znajduje się przy ulicy Wróblewskiego 1-5. Dojazd z dworca PKP zapewniają tramwaje linii 2 oraz autobusy linii 145 i 146. Podróż zajmuje około 20 minut. Można tu także dojechać z centrum miasta tramwajem linii 10.


Pokaż Miejsca warte odwiedzenia - jazwiedzam.pl na większej mapie

Adres strony wrocławskiego ZOO : zoo.wroclaw.pl

Na stronie znajdziesz interaktywną mapę zoo, opisy zwierząt i innych atrakcji dostępnych we wrocławskim ZOO.


Dodaj komentarz

Name: (Required)

E-mail: (Required)

Website:

Comment: